İçeriğe geç

Bisikletle İlk Teslimattan Bugüne

Kalite, 1951’den beri

Geçen yüzyılda, Domenico ve Mario Cartapani işlerini “Costarica Caffè dei F.lli Cartapani” adı altında başlatmaya karar verdiler ve bir yıldan biraz fazla bir süre sonra aile adını korumak için Orta Amerika ülkesinin ismini terk ettiler.

Kullanılmış bir kavurma makinesi, bir öğütücü, perakende satışlar, ilk bisiklet teslimatları ile hikaye başladı.

Tüm mükemmeliyetçi İtalyan üretimlerinde olduğu gibi, Caffè Cartapani’nin tarihi, en başından itibaren; seçimden, güzellik arayışından ve yüksek kalite ile fark yaratma arzusundan ilham alan bir yolculuktur.

Cartapani Ailesi: Kahve Uzmanları

Yıllar önce olduğu gibi bugün de yeşil kahve çekirdeklerinin bilimsel ve duyusal ustalıkla işlenmesi Cartapani Espresso kalitesini arttırmaktadır.Doğrudan yetiştirildikleri topraklardan satın alınan özenle seçilmiş çiğ kahve çekirdekleri artisan geleneğini ve yenilikçiliği kapsayan kusursuz İtalyan ürünlerinden biri haline geliyor.

1951’den bu yana, her bir farklı orijinli kahve çekirdeği, karakteristik özelliklerini geliştirmek için ayrı ayrı kavrulur ve her bir çekirdek tipi, zaman içinde Cartapani tarafından aile birikimi ile bilinen tek kriteri garanti edecerek değerlendirilir: Üstün Kalite

Hala Seneler Öncesindeki Gibi

1951

Cartapani kusursuzluğunun tarihi başlar: Domenico ve Mario Cartapani, başlangıçta Costarica Caffè dei Fratelli Cartapani olarak adlandırılan yeni işletmesini kurmaya karar verildi.

1953

İlk çalışma ekibi kuruldu ve ilk araçlar satın alındı.

1958

Via Bocchi / Viale Duca degli Abruzzi arazisi satın alındı, ilk fabrika tasarlandı, inşa edildi ve ertesi yıl hizmete açıldı.

’60-’80

Yeni bir satış ağı geliştirildi, yeni harmanlar ve hizmetler; ev ve HoReCa kullanımı için ilk öğütülmüş kahve paketleri de vakum yapılmıştır. Kavurma tesisi modernize edildi ve yeni bir paketleme hattı oluşturuldu. Linea Bar ambalajı için yeni malzemeler ve yeni bir tasarım yaratıldı. %100 Arabica PRESTIGIO ortaya çıktı. Cartapani Ailesinin ikinci nesli de şirketle çalışmaya katıldı.

’80-’100

Yeni “soğuk öğütme” tesisleri, özellikle evde kullanılan espresso makineleri için ilk ürünlerden biri olan ESPRESSO CASA’nın geliştirilmesiyle birlikte ortaya çıktı. Tam otomatik kahve depolama ve kavurma için tamamen yeni bir tesis oluşturuldu.

’00-’17

Yeni ödüllü harman olan CINQUESTELLE yaratıldı. 2017 yılında şirket merkezi Borgosatollo’daki Via del Canneto 26’ya taşındı. Cartapani, 4.0 teknolojisine sahip üretim tesisleri kullanan ilk kahve şirketidir. Marka aynı yıl içinde tamamen yenilendi.

Hilmipaşa Sokak No: 42/G 34742
Kozyatağı Kadıköy / İstanbul
0 216 330 75 51